Výlety

Zajímavé památky, přírodní pozoruhodnosti a krásná místa najdete v blízkém okolí Lázní Bělohrad.

Prachovské skály

Nádherná přírodní rezervace se nalézá severozápadně od města Jičína. Základy pro dnešní vzhled krajiny byly položeny již v období druhohor. Na konci třetihor (před 4 až 10 miliony let) vznikly působením sopečné činnosti dnešní dominanty Českého ráje - Trosky, Vyskeř, Velíš a další.

 

 

 

 

Krkonoše

Naše nejvyšší hory nacházející se na severovýchodě Čech tvoří státní hranici s Polskem a jsou skutečně jedinečné svým bohatstvím. Nabízejí neopakovatelné přírodní a krajinné hodnoty.

 

 

 

 

Přehrada Les království

Nejkrásnější česká přehrada na Labi nedaleko Dvora Králové dokonale spojuje technické řešení s estetickou stránkou stavby. Od roku 1964 je národní technickou památkou.

 

 

 

 

Hrubá skála

Romantický zámek, založený v roce 1350 Hynkem z Valdštejna, stojí na mohutných pískovcových skaliscích uprostřed lokality Český ráj. Původní název hradu Skály byl později přejmenován na název Hrubá Skála k odlišení od blízké Malé Skály.

 

 

 

 

Dětenice

Pozdně barokní zámek, který po značné devastaci prošel v roce 1998 výjimečnou rekonstrukcí. Podle pověsti v první polovině 11. století kníže Oldřich se svou družinou objevil ve zdejších hlubokých lesích opuštěné děti a protože byl šlechetný, nechal jim postavit ves Dětenice.

 

 

 

Kuks

Leží v tichém údolí horního toku Labe, mezi městy Jaroměř a Dvůr Králové. Státní zámek je historický hospital a nikdy jako zámek vlastně nesloužil. V budově dnes sídlí České farmaceutické muzeum. Nedaleká přírodní galerie Betlém je proslulá množstvím uměleckých památek z doby baroka.

 

 

 

 

Humprecht

Zajímavé je unikátní řešení stavby, vysoký akustický sál, turecký půlměsíc na špičce zámku a vyhlídkový ochoz, z něhož je překrásný výhled na Český ráj, Krkonoše, Jizerské hory i České středohoří.

 

 

 

 

Kost

Zachovalý hrad z poloviny 14. století je postaven na pískovcové skále nedaleko Sobotky. Pouze z jednoho místa prý lze spatřit všechny čtyři rohy věže najednou.

 

 

 

 

Sychrov

V severovýchodní části Čech se nachází významný, původně barokní zámek, který si nechal postavit rytíř Lamotte z Frintroppu v letech 1690 až 1693. Pozdější majitel Karel Alain Rohan nechal přistavět patro a inicioval další přístavby.

 

 

 

 

Dvůr Králové

V Královédvorské kotlině je bezesporu jedinečnou atrakcí ZOO, které svým programem a počtem zvířat zaujme za každého počasí.

 

 

 

 

Nevíte, kam pokračovat dál?

  • Lázně se o vás postarají jak doma. V případě ubytování - zkuste si vybrat, co by vám nejvíce vyhovovalo. K dispozici jsou tři hotely a dvě depandance
  • Lázně leží blízko půvabného centra Města Lázně Bělohrad, které má pacientům a hostům co nabídnout. Zkuste se podívat...
  • Nenašli jste konkrétní informaci o indikaci pro vás, nebo o pobytu, ceně, termínu, případně se chcete zeptat na cokoli dalšího?