Kultura

Aktuální kulturní program ke stažení zde

Slavnosti písní a tanců

Mezinárodní folklorní festival Slavnosti písní a tanců „Pod Zvičinou" přiláká do lázeňského městečka každoročně stovky diváků. Lázeňským hostům v Lázně Bělohrad a.s. a obyvatelům Lázní Bělohrad i okolním obcím se kromě tradičních souborů představují i nové soubory z domova a ze zahraničí.

 

 

 

Zajímavá setkání

K velmi oblíbeným akcím v lázních patří cestopisné besedy se zajímavými lidmi a osobnostmi. Na snímku cestovatel ing. Petr Baudyš s  lázeňskými hosty při promítání speciálních fotografií s využitím technologie  3D projekce. Mezi další hosty patří mimo jiné polárník ing. Oldřich Bubák, horolezec Jiří Hladík, extrémní  biker Jan Kopka, hudební kritik Jiři Černý, japanolog Petr Šimůnek a další.  Pozornosti se těší také cyklus klasické hudby Z hvězdiček rostou hvězdy. Hostům lázní se představují vycházející hvězdy - studenti Pražské konzervatoře. Dramaturgii cyklů koncertů pod záštitou Václava Hudečka tvoří a uvádí Rostislav Tvrdík. Setkání s cestovateli, doprovázená fotografiemi, jsou v lázních častá. Zážitky z cest vypráví třeba Petr Baudyš, ing. Zdeněk Kadlec ad.

 

 

 

Koncerty

Hosté lázní měli možnost si vyslechnout koncert vynikajícího kytaristy Libora Fišera, koncert Bělohradského ženského sboru, žádaná je emeritní sólistka ND Praha Lydie Havláková a mezi hudební zážitky patří také vystoupení Jany Heryánové-Ryklové. Už několikrát vystoupila společně s MUDr. Václavem Šolcem, lékařem Lázně Bělohrad a.s. Pro většinu přítomných je jeho baryton příjemným překvapením. Málokdo totiž ví, že se ve volném čase věnuje zpívání. Když se v roce 1970 rozhodoval mezi studiem konzervatoře a medicíny, zvolil správně medicínu. „Naopak by to nešlo, kdybych vystudoval konzervatoř, nemohl bych dělat lékaře,“ poznamenává MUDr. Šolc s úsměvem. Občas vystupuje i mimo Lázně Bělohrad a zásadně zpívá bez nároku na honorář.

 

 

 

Nevíte, kam pokračovat dál?

  • Lázně se o vás postarají jak doma. V případě ubytování - zkuste si vybrat, co by vám nejvíce vyhovovalo. K dispozici jsou tři hotely a dvě depandance
  • Jak se zpívá v jedné půvabné písničce Trocha historie nikoho nezabije... Chcete vědět víc o místě, kde byste mohli trávit čas ve prospěch svého zdraví?
  • Nenašli jste konkrétní informaci o pobytu, ceně, termínu, případně se chcete zeptat na cokoli dalšího?