Otázky a odpovědi

Jsem půl roku po operaci a mám umělý kyčelní kloub. Mohu se u vás léčit?

Na doporučení ortopeda, traumatologa, revmatologa nebo rehabilitačního lékaře vám může být poskytnuta komplexní lázeňská léčba, ale pouze do 3 měsíců  od operace, v případě komplikací po operaci do 6 měsíců od operace. Po uplynutí výše uvedené doby od operace můžete absolvovat jen samoplátecký pobyt- doporučuji pobyt KLASIK.

Používáte k léčbě revmatismu „bahno“?

Samozřejmě, přírodním léčivým zdrojem v našich lázních je sirnoželezitá slatina, která pochází z místního ložiska JASAN.

Léčíte také bolesti páteře?

Léčíme, tyto obtíže jsou skryty pod následujícími diagnózami:

VI/3 - kořenové syndromy s iritačně-zánikovým syndromem(komplexní nebo příspěvková lázeňská léčba na doporučení neurologa ,neurochirurga či rehabilitačního lékaře); oba typy léčby musí schválit revizní lékař vaší zdravotní pojišťovny
VII/9- chronický vertebrogenní syndrom algický funkčního původu v soustavné ambulantní rehabilitační péči (komplexní  nebo příspěvková lázeňská léčba na doporučení rehabilitačního lékaře); také v tomto případě musí léčbu schválit revizní lékař vaší zdravotní pojišťovny.

Mám 16tiletou dceru se skoliózou páteře. Léčíte i děti?

Součástí našich lázní je i dětská léčebna, kde se léčí děti od 3 do 18 let i s nemocemi pohybového ústrojí – viz odkaz na indikační seznam Léčebna dětí a dorostu . Specializujeme se i na léčbu skolióz vyžadujících korzet od Ib podle Cobba v soustavné RHB péči .Dále léčíme u dětí nemoci nervové, nemoci kožní,nemoci gynekologické a samozřejmě onemocnění pohybového ústrojí.

Jak dlouho bude trvat léčba syna, který má skoliózu?

Bojím se, že zamešká hodně učiva. Standardní délka pobytu v dětské léčebně je 28 dní. Součástí dětské léčebny je i základní škola, takže váš syn nic ve škole nezamešká.

Léčíte u vás také stavy po cévních příhodách mozkových, lidově řečeno po mrtvicích s následným postižením pohybového ústrojí?

Tyto stavy u nás primárně neléčíme. Naši pacienti tuto diagnózu ovšem mívají, ale pouze jako vedlejší.

Jakým způsobem jsou ve vašich lázních oddělené prostory pro individuální tělocvik?

Každý fyzioterapeut má u nás samostatnou cvičebnu vybavenou elektrickým manipulačním lehátkem a rehabilitačními pomůckami.

Co znamená, když mám doporučenu baňkovou masáž?

K masáži se používá skleněná baňka s gumovým balonkem (podtlakově). Tato technika zlepšuje prokrvení a prohřátí masírované oblasti a ovlivní příznivě citlivá a bolestivá místa.

Lze u vás cvičít jógu?

Jóga jako taková se u nás necvičí. Využívají se pouze některé prvky jógy například k nácviku cíleného dýchání.

Moje kolegyně vyprávěla, že používáte nové zařízení TERAPI MASTER, které výborně uvolní a pomáhá cvičení. Mohu o něj při léčbě požádat?

TERAPI MASTER je závěsné zařízení a používáme jej v rámci individuálních tělocviků za přítomnosti odborně vyškoleného fyzioterapeuta.

V prospektech jsem si všimla cvičení na velkých balonech. Na které problémy toto cvičení pomáhá?

Cvičení na velkých míčích, gymnastik-balech, je zařazeno do individuálního tělocviku a příznivě působí  zejména při verterbrogenních obtížích.

Když přijedu autem, budu ho moct ponechat na hlídaném parkovišti?

Hlídané parkoviště je k dispozici u Spa resortu Tree of Life* * * * (cca 100 m od lázeňských hotelů).

Jaké možnosti sportovního vyžití lázně nabízejí?

V létě je možné využít tenisové kurty v parku Bažantnice, minigolfové hřiště nebo si vypůjčit horská kola. Přímo v komplexu lázní je sauna a kulečník.

Slyšela jsem o vašem bazénu. Hodí se i k běžnému plavání?

Plavat jde v podstatě v každém trochu větším bazénu. Ten náš, který je v provozu od podzimu 2003, je rehabilitační s rozměry 10 x 20 metrů, vybavený masážními tryskami, podvodní lavicí s perlátorem apod. Teplota vody v něm se pohybuje kolem 29-30 °C.

Vaříte dietní stravu?

Vaříme dietu žlučníkovou, redukční, diabetickou a nízkocholesterolovou a také diety individuálně přizpůsobené potřebám klientů.

Existuje u vás možnost ubytování i procedur pod jednou střechou?

Ano, tato možnost existuje v hotelu Grand, kam jsou přednostně umísťováni klienti po operacích kyčelního kloubu apod. V listopadu 2008 došlo k propojení jednotlivých hotelů zastřešenými lávkami.

Je v lázních k dispozici směnárna?

Směnárna je v provozu na recepci hotelu Grand.

Co lze dělat po procedurách? Organizujete výlety do okolí?

Lázně pravidelně pořádají koncerty, přednášky, taneční večery. Je možnost sportovat (tenis, kola, turistika). Do okolí organizujeme výlety vlastním minibusem.

Nevíte, kam pokračovat dál?